>

Rośliny na żywopłot

Żywopłoty ciągle mają swoich zwolenników. Aby pięknie wyglądały i służyły przez lata, warto wiedzieć z jakich roślin je zbudować.

zywoplot

Poszukując idealnej rośliny na swoje wymarzone ogrodzenie, powinieneś postawić na taki gatunek, który wytrzyma wszelkie zawirowania pogody, a przy okazji będzie komponował się z otoczeniem. Oczywiście, najbardziej uniwersalne są żywopłoty składające się z zielonych roślin, jednak w ramach urozmaicenia można zainwestować w takie, które posiadają liście czy igliwie w innym kolorze.

Z czego możesz wykonać żywopłot? Z krzewów i ozdobnych drzew. Wśród nich wyróżniamy takie rośliny, które możemy w miarę dowolnie formować przy pomocy odpowiedniego cięcia, jak również te, których uformować nie damy rady. O te ostatnie jednak łatwiej jest dbać, bowiem nie musimy ich aż tak często przycinać.

NAJPOPULARNIEJSZE ROŚLINY

Zdecydowanie najpopularniejszą rośliną liściastą jest ligustr pospolity, gdyż świetnie znosi cięcie i jest odporny na niskie temperatury. Oprócz niego ogrodnicy polecają m.in. grab pospolity, buk, a także ognik.

Wśród roślin iglastych prym wiedzie żywotnik zachodni, a szczególnie jego odmiana Brabant. Rośnie dość wolno, ale pięknie i elegancko się prezentuje. Popularny jest również cis pospolity. Oprócz nich często wykorzystuje się bluszcz pospolity, bukszpan oraz ostrokrzew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *