>

Kwiaty idealne na jesień

Jesień obfituje w kolory. Warto skorzystać z jej uroków, by nasz ogród wyglądał pięknie.

kwiaty jesieni astry

Kwiaty, tak jak wszystkie rośliny, do wegetacji potrzebują różnej ilości czasu. Część z nich najpiękniej zakwita na wiosnę, inne kuszą kolorami latem, a część z nich najlepiej prezentuje się jesienią. Najwięcej kwiatów kwitnących o tej porze roku ma kolor żółty, czerwony, a nawet brązowy.

Byliny

Przez ogrodników bardzo cenione są byliny jesienne, szczególnie astry i chryzantemy. Kwiaty te rozkwitają pod koniec sierpnia i są w stanie przetrwać aż do pierwszych przymrozków. Pięknie prezentują się także dalie (dostępne w przeróżnych kolorach, od białego po fioletowy), jednak nie są one zbyt odporne na niską temperaturę. Przetrwają więc najwyżej do końca października.

Do ogródków skalnych najlepiej nadadzą się niskie krzewy i byliny, które kwitną późnym latem i jesienią. Wśród nich najbardziej charakterystycznym jest różowo-fioletowy wrzos oraz rozchodniki.

Rośliny jedno i dwuletnie

Miłośnicy roślin jedno i dwuletnich także znajdą coś dla siebie. Szczególnie polecane są aksamitki, które cechują się długim kwitnieniem i są dość odporne na przymrozki. W sklepach można odnaleźć mnóstwo odmian, o różnych kształtach i odcieniach żółtego.

Oprócz nich możemy zdecydować się chociażby na begonie, pelargonie czy petunie, które świetnie prezentują się na balkonach. Co więcej, gdy temperatura spadnie poniżej zera, możemy je spokojnie przechować w domu, by cieszyły oko również w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *