>

Nie tylko rośliny!

Twój ogród może być piękny nie tylko dzięki roślinom.

altana

Każdy z nas, myśląc o swoim wymarzonym ogrodzie, układa sobie obraz miejsca pełnego kwiatów, krzewów i – jeśli miejsce pozwoli – drzew o raz warzyw. To oczywiście wspaniała i słuszna wizja. Można ją jednak znacząco wzbogacić poprzez dodatki.

Warto zacząć od altanki, która uprzyjemni spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Taki mały domek możesz wybudować samodzielnie, gdyż w sieci znajduje się mnóstwo inspiracji i porad dotyczących jego stawiania. Jednak w sklepach znajdziesz całe mnóstwo gotowych budowli, które wystarczy przewieźć do ogródka i złożyć w całość. W środku możesz postawić stolik i krzesła, by móc wygodnie biesiadować.

GRILLOWANIE W OGRODZIE

A skoro już masz altankę, to może warto zaopatrzyć się także w grill? Oczywiście możesz postawić na przenośne urządzenie dostępne nawet w supermarketach, ale my proponujemy budowę grilla ogrodowego. Możesz go obłożyć gabionami (więcej pomysłów na ich wykorzystanie znajdziesz tutaj) lub betonowymi płytami i zwieńczyć efektownym kominem.

Pomyśl także o swoich pociechach. Jeśli masz dostatecznie dużo miejsca, wydziel im teren pod plac zabaw i odgrodź go specjalną siatką. W środku umieść zabawki, np. zjeżdżalnię czy huśtawki.

To oczywiście nie wszystkie możliwości, które możesz wykorzystać w swoim ogrodzie. Pomysłów jest co nie miara i sam musisz zdecydować, na który się zdecydujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *